Regióny Slovenska
Turistická mapa Slovenska Podunajsko Bratislava Záhorie Trnavsko Ponitrie Tekov Stredné Považie Dolné Pohronie Pohronie Hont Podpoľanie Gemer a Novohrad Horehronie Turiec Horné Považie Kysuce Orava Liptov Spiš Košice Šariš Horný Zemplí­n Dolný Zemplí­n
Pre výber lokality v ktorej sa nachádzate jednoducho kliknite na mesto v regióne na mape
K dispozícii je 5399 podnikov.


Do najnovšieho vydania gurmánskeho bedekra Gault Millau sa dostalo šesť bratislavských reštaurácií

Vo svojom 34. rakúskom vydaní nazerá prestížny gurmánsky bedeker Gault Millau do rakúskych, juhotirolských, slovinských, chorvátskych, českých, ale aj slovenských reštaurácii. V prípade slovenských treba dodať, že len do bratislavských. 

gaultKým vlani odporučil Gault Millau svojim čitateľom sedem bratislavských reštaurácii, pre rok 2013 ich počet o jednu znížil. Vypadla Camouflage v Erdödyho paláci, ktorá vlani získala ako jediná spomedzi bratislavských podnikov z dvadsiatich možných bodov až šestnásť, čo znamená dve čapice. Medzitým tam ale prišlo k zmene vlastníckych vzťahov – podniky v paláci prevzala  Medusa Group. Camouflage je v súčasnosti zatvorená a prechádza rekonštrukciou. Súčasťou Medusa Gorup a zmenami prešla aj ďalšia reštaurácia Flowers, tá ale v bedekri zostala. Vydavateľ to nemá ľahké: počas roka musí dať dokopy tisícky hodnotení, ktoré kniha obsahuje, čo je záležitosť trvajúca niekoľko mesiacov. A tak niektoré zmeny (napríklad jedálneho lístku či celkovej koncepcie) nie vždy stihne zaktualizovať.

Najviac bodov má Matyšák

V bratislavskej šestici, ktorá stojí podľa hodnotiteľov Gault Millau za návštevu, zostalo popri Flowers ešte päť reštauračných podnikov. Zoradenie v bedekri nie je podľa počtu získaných bodov, ale abecedne. Najviac, teda  14 bodov (rovnako ako vlani) z 20 možných a jednu čapicu získala reštaurácia Hotela Matyšák. Zhodne po 13 bodov a jedna čapica sa ušla podnikom Kogo, Flowers, UFO, Le Monde a River bank v Hoteli Kempinski.

Ktorý bedeker  je prestížnejší?

Popri Michelinovi je Gault Millau najznámejším gurmánskym bedekrom v Európe (v USA vychádza pod názvom Gayot). Obzvlášť veľkú prestíž má vo Francúzsku. Založili ho v roku 1965 dvaja reštaurační kritici Henri Gault a Christian Millau. Reštauráciám sa udeľujú body od 1 do 20, ale tie podniky, ktoré získajú menej ako 10 bodov, sa v knihe nikdy neobjavia. Body udeľujú na základe kvality jedla. Komentár k obsluhe, cenám a atmosfére je uvedený samostatne anie je rozhodujúci. Podľa počtu bodov potom udeľujú podnikom od jednej po štyri čapice.

Podstatné je, že reštaurácia si svoje miesto v bedekri nemôže kúpiť. Hodnotitelia ju tam buď zaradia alebo nie. Podľa pôvodných autorov, aj to aj mnoho rokov po ich odchode platilo, že nijaká reštaurácia nie je hodná dvadsiatich bodov, pretože absolútna dokonalosť je nedosiahnuteľná. V roku 2004 však prvýkrát tento počet získali dve francúzske reštaurácie s jedným šéfkuchárom Marcom Veyratom - Maison de Marc Veyrat a  La Ferme de Mon Père.

Často sa objavuje diskusia, ktorý z dvoch známych gurmánskych bedekrov – Michelin alebo Gault Millau je prestížnejší. Pravdou je, že ten prvý je populárnejší, a tým aj vplyvnejší. Druhý sa zase považuje za puristickejší, pretože sa zameriava najmä na kvalitu jedál. Známa je historka o prominentnom chefovi Bernardovi Loiseauovi, ktorý šéfoval kuchyni reštaurácie Côte d'Or v Saulieu. Spáchal samovraždu a stalo sa to po tom, čo Gault Millau znížil jeho podniku počet bodov z 19 na 17. Navyše v tlači sa objavili klebety, že počet hviezdičiek mu zníži aj Michelin.  Neskôr sa však potvrdilo, že už dávnejšie trpel ťažkými depresiami.

V Prahe vyšlo víťazne CottoCrudo

Celkovo ponúka vydavateľ Karl Hohenlohe a šéfredaktorka Martina Hohenlohe v rakúskom vydaní Gault Millau predovšetkým hodnotenia rakúskych reštaurácii. Sú ich tam tisícky zo všetkých regiónov tejto spolkovej krajiny. Výber pár podnikov zo susedných krajín je zrejme iba bonus pre jeho rakúskych čitateľov. Tak ako vlani tam nechýbajú ani pražské reštaurácie. Spolu ich je tam desať. Najviac - 16 bodov a dve čapice získalo CottoCrudo v hoteli Four Seasons, Francúzska reštaurácia a La Veranda. Početnejší je zoznam chorvátskych reštaurácii. Hodnotitelia sa v tomto prípade nesústredili len na hlavné mesto, ale aj jadranské pobrežie. A tak je tam zaradených až 36 chorvátskych reštaurácií. Slovinci ich tam majú 25 a sú tiež rozmiestnené po celej krajine.

Bratislavské hotely v Gault Millau

V 34. vydaní Gault Millau sa objavili aj odporúčacie popisky štrnástich bratislavských hotelov (bez bodovania):  Arcadia, Austria Trend Hotel, Avance, Best Western Hotels Antares, Crowne Plaza, Falkensteiner, Kempinski Hotel River Park, Mama´s, Albrecht, Mamaison Residence Šulekova, Marrol´s, Sheraton, Skaritz a Tulip House. 

2012-10-31 22:07:00

Najlepšie hodnotené

Slovensko

Odporúčame navštíviť

Reštaurácia Marakana
Hričovská 226/41, Žilina

Reštaurácia na Bráne
Bottova 10, Žilina

Bowling pri trati
Jazdecká 1/A, Prešov

Buffalo Pub
Ipeľská 4, Bratislava, Podunajské Biskupice

Najlepšie reštaurácie
  • Zapoj sa do súťaží
  • Ovplyvni celkové hodnotenie reštaurácií
  • Buď informovaný!

Tvoje hodnotenie bolo úspešne pridané

Na vykonanie tejto akcie je potrebné sa prihlásiť.

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2019 Petit Press, a.s.